Državno prvenstvo Hrvatske 2015

1954

Na zagrebačkom Jarunu održano je još jedno Prvenstvo Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama koje je trajalo od petka 31.7 do nedjelje 2.8. 2015.

Klub " Matija Ljubek" iako vidno u manjem broju nego prijašnjih godina treći je klub u državni u kategoriji juniora, ispred juniora Olimpika te Marsonije iz Slavonskog Broda, te je također treći klub i u kategoriji seniora ispred Olimpika iz Slavonskog Broda i Belišća.

Klub je predstavljalo svega 13 sportaša od kojih je čak njih 9 postalo prvacima države i to redom: Jakov Radošević, Tino Karaselimović, Pavle Pavišić, Luka Marijić, Marko Crneković, Luka Mujkić, Anamaria Govorčinović, Mateja Buriša i Nenad Viljevac, a svoje uspješne nastupe za klub zabilježili su i: Matija Buriša, Katarina
Prpić, Marko Perać Kovač i Nikola Jurić, te su ukupno osvojili 6 zlatnih, 7 srebrnih i 13 brončanih medalja.

Najuspješniji član kluba je Jakov Radošević koji je veslao u kategorijama juniora te seniora i osvojio ukupno 13 medalja, od čega 2 zlatne, 7 srebrnih i 5 brončanih.
Naša najbolja kajakašica Anamaria Govorčinović pobjedila je u sve 3 utrke koje je veslala te je tako postala trostruka državna prvakinja. Najbolji kanuist bio je Matija Buriša.

Rezultati 200 m:

JUNIORI
K1- Jakov Radošević: 2. mjesto
K2- Jakov Radošević- Tino Karaselimović- 3. mjesto
C1- Marko Perać Kovač- 6. mjesto
K1- Katarina Prpić- 3. mjesto

SENIORI:
K1- Jakov Radošević- 4. mjesto
C1- Matija Buriša- 6. mjesto
K1- Anamaria Govorčinović- 1. mjesto
K2- Jakov Radošević- Luka Mujkić- 3. mjesto
K4- Radošević, Mujkić, Crneković, Marijić- 1. mjesto

1000 m:

JUNIORI
K1- Jakov Radošević: 3. mjesto
K2- Pavle Pavišić- Tino Karaselimović- 2. mjesto
C1- Marko Perać Kovač- 5. mjesto
K1- Katarina Prpić- 4. mjesto

SENIORI:
K1- Luka Marijić- 3. mjesto
C1- Matija Buriša- 6. mjesto
K1- Katarina Prpić- 3. mjesto
K2- Jakov Radošević- Luka Marijić- 2. mjesto
K2-Tino Karaselimović- Pavle Pavišić- 3. mjesto
K2-Anamaria Govorčinović- Mateja Buriša- 1. mjesto
K4- Radošević, Karaselimović, Pavišić, Marijić- 1. mjesto

500 m:
JUNIORI
K1- Jakov Radošević: 2. mjesto
K2- Pavle Pavišić- Jakov Radošević 2. mjesto
C1- Marko Perać Kovač- 5. mjesto
K1- Katarina Prpić- 3. mjesto

SENIORI:
K1- Jakov Radošević- 3. mjesto
C1- Matija Buriša- 8. mjesto
K1- Anamaria Govorčinović- 1. mjesto
K1- Katarina Prpić- 3. mjesto
K2- Jakov Radošević- Pavle Pavišić- 2. mjesto
K2- Luka Marijić- Luka Mujkić- 3. mjesto
C2- Matija Buriša- Nikola Jurić- 7. mjesto
K4- Radošević, Karaselimović, Pavišić, Marijić- 3. mjesto

5 km:
SENIORI:
Jakov Radošević: 2. mjesto
Luka Marijić: 3. mjesto
VETERANI: Nenad Viljevac- 1. mjesto
KANU: Matija Buriša- 5. mjesto
SENIORKE: Mateja Buriša- 3. mjesto