KKK „ MATIJA LJUBEK“ DRUGI KLUB U DRŽAVI U SENIORSKOJ KONKURENCIJI u 2018. godini!

53

Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske održano je na zagrebačkom Jarunu od 31.8-2.9. 2018.

Sa samo 11 sportašanaš klub uspio je doći do pehara namjenjenog drugom najboljem klubu u
državi u seniorskoj konkurenciji, a u tom podhvatu sudjelovali su:

Kanuisti:

BRUNO KUMPEZ – C1 500 m, 1000 m, 5000 m, C2 200 m, 500 m, 1000 m (ukupno 4 zlata, 2 srebra)
ŠTEFO LUTZ – C1 200 m, 500 m, 5000 m, C2 200 m, 500 m, 1000 m (ukupno 4 zlata, srebro i bronca)
NIKICA LJUBEK –C1 200 m, 500 m, 1000 m, 5000 m, C2 500 m, 1000 m (2 srebra)
TOMISLAV CRNEKOVIĆ – C2 500 i 1000 m

Kajakaši:  

MARKO CRNEKOVIĆ- K2 200, 500 i 1000 m, te K4 200, 500 i 1000 m (zlato, 3 srebra, bronca)
JAKOV RADOŠEVIĆ- K2 200, 500 i 1000 m, te K4 200, 500 i 1000 m (zlato, 3 srebra, 2 bronce)
VID RADOŠEVIĆ - K2 200, 500 i 1000 m, te K4 200, 500 i 1000 m (zlato, srebro, bronca)
LUKA MARIJIĆ – K2 200, 500 i 1000 m, te K4 200, 500 i 1000 m (zlato, srebro, 2 bronce)
DAVID VUČINA- K1 200, 500 i 5000 m

Kajakašice:
KATARINA PRPIĆ- K2 200, 500 i 1000 m (srebro, 2 bronce)
MATEJA BURIŠA –K2 200, 500 i 1000 m (srebro, 2 bronce)

6 sportašapostalo je državnim prvacima Hrvatske, na krilima sjajnih Brune Kumpeza i Štefe
Lutza kojima je titula najboljih u Hrvatskoj pripala svakome po četiri puta!
Državni prvaci postali su i Jakov Radošević, Vid Radošević, Luka Marijić te Marko Crneković u kajaku četverosjedu na 500 m.

Rezultati svih naših seniora su sljedeći:
200 m:


K2-seniori 200 m:
2.
Jakov Radošević- Marko Crneković

K4- seniori 200 m:
2.
Jakov Radošević- Marko Crneković- Vid Radošević – Luka Marijić

K2- seniorke 200m:
3. Katarina Prpić- Mateja Buriša

C1- seniori 200 m:
1.
Štefo Lutz

C2- seniori 200 m:
2.
Bruno Kumpez – Štefo Lutz

500 m:

K2- seniori 500 m:
2.
Marko Crneković - Jakov Radošević

K4- seniori 500 m:
1.Jakov Radošević- Marko Crneković- Vid Radošević – Luka Marijić

K2- seniorke 500m:
3.
Katarina Prpić- Mateja Buriša

C1- seniori 500 m:

1. Štefo Lutz
2. Bruno Kumpez

C2- seniori 500 m:
1.
Bruno Kumpez – Štefo Lutz

1000 m:

K2-seniori 1000 m:
3.
Jakov Radošević- Luka Marijić

K4- seniori 1000m:
3. Jakov Radošević- Marko Crneković- Vid Radošević – Luka Marijić

K2- seniorke 1000m:
2.
Katarina Prpić- Mateja Buriša

C1- seniori:
1.
Bruno Kumpez
2.
Nikica Ljubek

C2- seniori:
1.Bruno Kumpez – Štefo Lutz

5000 m:


C1- seniori 5000m:
1.
Bruno Kumpez
2.
Nikica Ljubek
3.
Štefo Lutz

U juniorskoj konkurenciji nastupala je INGA KARAKAŠ, koja je također veslala 200, 500 i 1000
m te je osvojila 1 srebrnu medalju, i 2 brončane medalje.

Veterane je predstavljao iskusni NENAD VILJEVAC koji je na utrci od 5000 m osvojio srebrnu medalju.

Svim našim sportašima čestitamo i zahvalni smo im što su još jednu godinu u nizu predstavljali naš
klub na najbolji mogući način.