Međunarodna regata Slavonski Brod 2014

1044

10.05. 2014 na rijeci Savi u Slavonskom Brodu održana je već dobro poznata međunarodna regata koju organizira domaćin Kajak kanu klub Marsonia.
Naš klub su predstavljali: Marko Crneković, Luka Marijić, Domagoj Hađina, Matija Buriša i Bruno Kumpez u pratnji trenera Aleksandra Kneževića.
Sve utrke su veslane na dionicama od 500 m i 2 000 m.

Junior Bruno Kumpez nastavio je niz pobjeda ove sezone osvojivši zlatnu medalju u kanuu jednokleku na 500 m.
Luka Marijić bio je 6. u K1 na 500 m, a na 2 km se okitio brončanom medaljom. U paru sa partnerom Markom Crnekovićem osvaja srebro u kajaku dvosjedu na 500 m.
Domagoj Hađina i Matija Buriša u istoj disciplini, K2 500 m, ciljem prolaze kao 8. Domagoj je veslao i jednosjed na 2 km gdje je zauzeo također 8. mjesto.

Kako je ekipa kluba bila u vidno manjem sastavu nego inače, osvajanje ekipnog pehara je izostalo.
Sljedeće natjecanje po redu je Otvoreno prvenstvo Zagreba i Memorijalna utrka "Matija Ljubek", u organizaciji KKK Matija Ljubek, te se nadamo da će se naši sportaši, kao i svake godine do sada, pokazati u dobrome svjetlu i ostvariti zapažene rezultate.