Prvenstvo Hrvatske u sprintu, 05.-07.08.2016

1535

Od 5.-7.08.2016. na zagrebačkom jezeru Jarun, održano je još jedno Prvenstvo Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama.
Naš klub predstavljalo je 17 sportaša, isključivo u seniorskoj kategoriji, što je prvi puta u povijesti osnutka
našega kluba.

Za klub su ove godine veslali:
Kajak SENIORKE:

Anamaria Govorcinovic
- K1 200 i 500 m, K2 200, 500 i 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (8 DISCIPLINA)
Maja Mujkić
- K4 200, 500 i 1000 m (3 DISCIPLINE)
Tanja Samardzic
- K4 500 m (1 DISCIPLINA)
Prpic Katarina
- K4 200 i 1000 m (2 DISCIPLINE)
Mateja Buriša
- K1 500, 1000 i 5000 m , K2 200, 500 i 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (9 DISCIPLINA)

Kajak SENIORI:

Jakov Radosevic
- K1 200, 500, 1000 i 5000 m, K2 200, 500 i 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (10 DISCIPLINA)
Luka Mujkić - K1 200 i 5000 m, K2 200 i 500 m, K4 200, 500 i 1000 m (7 DISCIPLINA)
Luka Marijic
- K1 200, 500, 1000 i 5000 m, K2 200, 500 i 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (10 DISCIPLINA)
Marko Crneković - K2 200 i 500 m, K4 200, 500 i 1000 m (5 DISCIPLINA)
Domagoj Hađina
- K1 5000 m, K2 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (5 DISCIPLINA)
David Vučina - K2 1000 m, K4 200, 500 i 1000 m (4 DISCIPLINE)
Nenad Viljevac
- K1 5000 m, K4 500 i 1000 m (3 DISCIPLINE)
Tomislav Gvojić - K4 200, 500 i 1000 m (3 DISCIPLINE)

Kanu SENIORI:

Matija Buriša
- C1 200 i 500 m,  C2 200 i 500 m,  C4 200, 500 i 1000 m (7 DISCIPLINA)
Bruno Kumpez
- C1 200, 500, 1000 i 5000 m, C2 200, 500 i 1000 m, C4 1000 m, K4 200 m (9 DISCIPLINA)
Stefo Lutz - C2 200, 500 i 1000 m, C4 200, 500 i 1000 m (6 DISCIPLINA)
Matko Glamuzina
- C1 200 m, C2 200 i 500 m, C4 200, 500 i 1000 m (6 DISCIPLINA)


Sportaši su ostvarili sljedeće rezultate ->  ukupno : 12 ZLATNIH, 11 SREBRNIH i 3 BRONČANE MEDALJE!

Prvoga dana vozile su se utrke samo na 200 m, a članovi našeg kluba osvojili su 3 zlatne, 1 srebrnu i 2 brončane medalje!
Anamaria Govorcinovic
tako je postala TROSTRUKA državna prvakinja, pobjedivši u svim utrkama koje je veslala K1, K2 i K4 na 200 m.

Mateja Buriša
je DVOSTRUKA državna prvakinja u utrkama K2 i K4 na 200 m.

Maja Mujkić
i Prpic Katarina su JEDNOSTRUKE državne prvakinje u K4 na 200 m.
Muški K4 u sastavu Marko Crneković, Jakov Radosevic, Luka Mujkić i Luka Marijic osvojio je SREBRNU medalju, dok su Radošević i Mujkić u K2 bili BRONČANI!
Kanuisti u sastavu Matija Buriša, Bruno Kumpez, Matko Glamuzina, Stefo Lutz osvojili su BRONČANU MEDALJU!

Drugoga dana, veslale su se utrke na 1000 m te su naši sportaši odvojili 3 ZLATNE i 5 SREBRNIH MEDALJA!

Zlata su osvojili i tako postali PRVACIMA HRVATSKE u seniorskoj kategoriji:
Bruno Kumpez - C1 1000 m
Bruno Kumpez i Stefo Lutz - C2 1000 m
Anamaria Govorcinovic i Mateja Buriša - K2 1000 m

VICEPRVACI HRVATSKE sa osvojenim srebrnim medaljama su:

Mateja Buriša - K1 1000 m
Jakov Radosevic i Luka Marijic - K2 1000 m
Jakov Radosevic, Luka Mujkić, Luka Marijic, Marko Crneković - K4 1000 m
Matko Glamuzina, Matija Buriša, Bruno Kumpez, Stefo Lutz - C4 1000 m
Anamaria Govorcinovic, Prpic Katarina, Maya-Mimi Mujkić, Mateja Buriša - K4 1000 m

Nikako ne smijemo zaboraviti i četverac u sastavu: Domagoj Hađina, David Blocks Vučina, Villy Nenad Viljevac i Tomislav Gvojić koji su zauzeli 5. mjesto u K4 1000 m!

Zadnjeg dana drzavnog prvenstva na utrkama od 500 m i 5 km naši sportaši osvojili su 6 ZLATNIH, 5 SREBRNIH i 1 BRONČANU MEDALJU!

Zlatne medalje osvojili su:
Anamaria Govorcinovic - K1 500 m seniorke
Bruno Kumpez - C1 5 km seniori
Villy Nenad Viljevac - K1 5 km veterani
Bruno Kumpez i Stefo Lutz - C2 500 m seniori
Anamaria Govorcinovic i Mateja Buriša - K2 500 m seniorke
Marko Crneković i Luka Mujkić - K2 500 m seniori

Srebra su osvojili:
Jakov Radosevic - K1 500 m seniori
Bruno Kumpez - C1 500 m seniori
Mateja Buriša - K1 5 km seniorke
Maya-Mimi Mujkić, Tanja Samardzic, Anamaria Govorcinovic, Mateja Buriša - K4 500 m seniorke
Marko Crneković, Luka Marijic, Jakov Radosevic, Luka Mujkić - K4 500 m seniori Broncu su osvojili:
Matko Glamuzina, Matija Buriša, Bruno Kumpez, Stefo Lutz - C4 500 m seniori


Najuspješnija spotrašica kluba je bila Anamaria Govorcinovic koja je postala ŠESTEROSTRUKA PRVAKINJA HRVATSKE, a slijede ju Bruno Kumpez i Mateja Buriša kao ČETVEROSTRUKI.
Stefo Lutz
DVOSTRUKI je prvak Hrvatske, dok su jednostruki: Prpic Katarina, Maya-Mimi Mujkić, Luka Mujkić, Marko Crneković!

Tako je KKK " Matija Ljubek" došao do 3. mjesta u drzavi u seniorskoj kategoriji, iza KKK Olimpik iz Slavonskog broda i KKK Belišće!

Naš klub prema postignutim rezultatima ove godine ima 8 SIGURNO KATEGORIZIRANIH SPORTAŠA po OLIMPIJSKOM ODBORU, a to su:
Anamaria Govorcinovic, Mateja Buriša, Bruno Kumpez, Stefo Lutz, Jakov Radosevic i Luka Marijic, Marko Crneković i Luka Mujkić!

Svima sportašima čestitamo na njihovim pojedinačnim i grupnim uspjesima!