Sažetak sezone 2014

1084

Sa prvim danima nove 2015.-te, valjalo bi opisati prethodnu godinu,ali i sezonu koje su sada već iza nas.
U sportskome smislu sezona 2014. završila je za kajakaše jošu rujnu, sa Prvenstvom svijeta umaratonu na kojem je od naših članova nastupio Nikica Ljubek, ujedno i jedini predstavnik Hrvatske reprezentacijena tome natjecanju, te je ostvario 8. mjesto, ali i titulu ukupnog pobjednika u kategoriji muškoga kanua.
No, da ne bi godinu počeli opisivati od njenoga konca, početćemo ipak sa Prvenstvom Hrvatske  u maratonu, prvim natjecanjem za članovenašega kluba koje se održalo 6.4. Titulom prvaka u maratonu okitilo se 6
članova kluba, 3 juniora: JakovRadošević, Luka Mujkić te Bruno Kumpez, 2 seniora: Nikica Ljubek i Josip Kaurin te jedna seniorka: Mateja Buriša, čime smo zauzeliukupno  2. mjesto u juniorskom,te 3. u seniorskom
ukupnom poretku i tako otvorili sezonu na najbolji mogući način.
Nakon toga, juniori su sudjelovali na međunarodnim regatama,i to u Mantovi i Szolnoku, koje suim poslužile kao uvertira za Europsko prvenstvo u Francuskoj.
U Francuskoj je Anamaria Govorčinović ušla u A finale,te tamo zauzela predzadnje mjesto, što ju trenutno čini 8.-om juniorkom Europe.
U međuvremenu su bila i natjecanja u maratonu, Europsko prvenstvo te Svjetski kup. Naoboje je nastupio Nikica Ljubek,zauzevši na Europskom prvenstvu 5. mjesto,te pobjedivši na kratkoj dioniciSvjetskoga kupa. S njim su još bili iBruno Kumpez, te Jakov Radošević, mladi i talentirani sportaši od kojih seveć sada mnogo očekuje.
Da se od JakovaRadoševića može i treba mnogo toga očekivati, pokazao je, kada je uItaliji, na regati u Auronzo Di Cadore osvojio2. mjesto u jednosjedu, te 3.-ćeu dvosjedu sa svojim reprezenativnim partnerom Franom Buljanom.
Vrhunac sezone za naše juniore bilo je pak Svjetsko prvenstvo u Mađarskom Szegedugdje su nastupali Anamaria Govorčinovići Jakov Radošević u pratnj trenera Aleksandra Kneževića. Jakov jenatjecanje završio u polufinalu, dok je Anamaria zauzela sveukupno 17.-to mjesto
plasiravši se u B finale u K1-500 m.
Šta se tiče vrhunca sezone na domaćoj sceni, svakako je tobilo Državno prvenstvo u sprintukoje se održavalo prvih dana kolovoza.
Na njemu se titulom državnih prvaka okitilo 10 naših natjecatelja: Bruno Kumpez, Nikica Ljubek, JakovRadošević, Anamaria Govorčinović, Luka Mujkić, Luka Marijić, Marko Crneković,
Filip Bolčević, Tino Karaselimović te Matija Sokač
, osvojivši čak 16zlatnih medalja u raznim disciplinama, a valja spomenuti osvajanje i  10 srebrnih te 11 brončanih medalja. U
ukupnom poretku seniori su bili 2-gi, dok su juniori postali prvaci! Najbolji pojedinci bili su Luka Mujkić kod kajakaša, Nikica Ljubek kod kanuista, te Anamaria Govorčinović kod kajakašica.
Da su ovi rezultati samo uvod u ono šta nas očekuje u novoj,ali i sljedećim sezonama, svakako mogu potvrditi naši sportaši koji svakodnevno
naporno treniraju da bi oborili svoje vlastite rekorde i iznova se dokazali
kako na domaćoj tako i na međunarodnoj sceni.
Klub je dobio i pridošlice, mlade kajakaše Pavla Pavišića i Katarinu Prpić, koji ćenam vjerujemo, pomoći da bi ovaj klub bio
još uspješniji!
2015.-tu godinu otvorit će sportaši odlaskom na zimske pripremeu Kranjsku goru gdje će pod budnim okom trenera Aleksandra Kneževića i Nikice
Ljubeka trenirati i do 3 puta dnevno.
Kako i priliči sezonu 2014. opisao nam je kako ju on vidi i našnajuspješniji sportaš Nikica Ljubek, koji se osim titulom sportaša može okititi
i onom trenera našega kluba kao i direktorom reprezentacije Hrvatske.

Nikica Ljubek: „Klupska sezona je bila uspješna, naročito umaratonskim utrkama. Pojedini sportaši kluba u juniorskoj i seniorskoj